*

Çevrimdışı

 • *
 • Mesaj Sayısı 12303
 • tr
 • Karma +2380/-17
 • Cinsiyet: Bay
  • OrtakPaylaş Forumları
Travian - Tılsımların Anlamları
Travian - Tılsımların AnlamlarıDaha öncede yapmış olduğum çalişmayi siz arkadaşlarıma yararı olması açısından tekrar genişletmeye çalişarak konuyu işlemek istedim.
--İlk olarak bazı ön bilgiler
1- 1 hesap 2 adet büyük tılsım alamaz.
2- 1 hesap 1 den fazla küçük tılsım alabilir.
3- Tılsımı aldıktan sonra hazine binasını yıkıp yerine başka bir bina kurulabilir.Tılsım hala özelliğini korur ve o koydeki faliyetine devam eder.
4- Depo tılsımlarımda yarım bırakılan depoları tılsım el değiştirdikten sonra basamazsınız.
5- Depo ve tahıl ambarlarını ayarladıktan sonra tarlalarınızı 20 , 21, 22, 23 yapabilirsiniz.Ben sadece 23 e kadar gördüm fazlasını basan varsa bilmiyorum.

6- Tılsımlar kahramanla alınır.kahramanın türü seviyesi onemli değildir.sadece olmeden saldırı yaptığı köyden çıkması lazim.
-----KÜÇÜK TILSIMLAR------
Bu tılsımı almak istediğiniz koyunüzde hazine binanızın seviye 10 da olması ve saldırınızı yapıp tılsım koyündeki hazineyi yıkıp kahramanizla almaniz gerekir.Bu tılsımlar sadece bağlı bulunduğu koye etki ederler.
1-Mimar Tılsımı= Bu tılsım köyünüzü koçbaşı ve mancınıklardan korur. Binalar ve duvarlar X kadar daha dayanıklıdır.
2-
Daha hızlı askerler= Bu tılsım askerlerinizin hızını artırır. Hızları X artacaktır
3-Daha iyi Casus= Bu tılsım sayesinde casuslarınız normalden X kadar daha güçlüdür. Bu köyde bulunan veya bu köyden gönderilen bütün casuslar bu bonustan faydalanırlar. Ayrıca saldırı gelmeden önce saldıran kişinin hangi askerlerle geldiğini görebilirsiniz. Fakat asker sayısını göremezsiniz.
4-Daha az tahıl tüketim= Bu tılsım köyünüzde bulunan kendinize ve başkasına ait olan her askerin tahıl tüketimini 1/2 oranına düşmesini sağlar.
5-
Daha hızlı asker yetiştirme=Bu tılsım kışla, ahır ve tamirhanede yetiştirilen birliklerin normal yetiştirme sürelerine göre 1/2 süre içerisinde yetiştirilebilmelerini sağlar.
6-
Daha büyük depo için inşa planı=Bu inşa planı büyük depo ve ambar kurabilmenizi sağlar. Bu binaların seviyelerinin artırılabilmesi içinde bu inşa planına ihtiyaç duyulur.
7-Büyük sığınak=Bu tılsım sığınağınızın kapasitesini X kadar artırmaktadır. Ayrıca düşmanların mancınıkları sadece dünya harikasını ve hazineyi hedefleyebilirler veya sadece rastgele atış yapabilirler. Eşsiz tılsım hazinenin hedeflenmesini engeller.
8-
Çılgın tılsım=Bu tılsımın etkisi her 24 satte değişmektedir.Daha büyük depo için inşa planı içermemektedir.Ama iyi olduğu kadar faulde vermektedir.Mesela koyunuzun gücünü düşermek,kışlaları yavaşlatmak,askerin tahıl tüketimini 2 katına 3/4 artırması gibi.

------BÜYÜK TILSIMLAR-----
Bu tılsımları almanın değeri biraz fazladır hem aktif olduğu an savunan asker satısı fazladır hemde toplamda  7000000 kadar bi madde istemektedir hazine binasının 20 olmasi.Hazine binası 20 olmak zorunda ve bu tılsımların etkisi tüm hessabı etkilemektedir.Yani tılsımın hangi koyde olduüu farketmiyor tüm koylerinizde aynı işlemi görüyor.
1-
Mimar= Bu tılsım köyünüzü koçbaşı ve mancınıklardan korur. Binalar ve duvarlar X kadar daha dayanıklıdır.
2-Daha hızlı askerler= Bu tılsım askerlerinizin hızını artırır. Hızları X artacaktır.
3-Daha iyi casus= Bu tılsım sayesinde casuslarınız normalden 3x kadar daha güçlüdür. Bu köyde bulunan veya bu köyden gönderilen bütün casuslar bu bonustan faydalanırlar. Ayrıca saldırı gelmeden önce saldıran kişinin hangi askerlerle geldiğini görebilirsiniz. Fakat asker sayısını göremezsiniz.
4-Daha az tahıl tüketimi=Bu tılsım köyünüzde bulunan kendinize ve başkasına ait olan her askerin tahıl tüketimini X/X oranına düşmesini sağlar.
5-Daha hızlı asker yetiştirme= Bu tılsım kışla, ahır ve tamirhanede yetiştirilen birliklerin normal yetiştirme sürelerine göre 3/4 süre içerisinde yetiştirilebilmelerini sağlar.
6-Büyük depo inşa planı= Bu inşa planı büyük depo ve ambar kurabilmenizi sağlar. Bu binaların seviyelerinin artırılabilmesi içinde bu inşa planına ihtiyaç duyulur.
7
-Büyük sığınak=Bu tılsım sığınağınızın kapasitesini X kadar artırmaktadır. Ayrıca düşmanların mancınıkları sadece dünya harikasını ve hazineyi hedefleyebilirler veya sadece rastgele atış yapabilirler. Eşsiz tılsım hazinenin hedeflenmesini engeller.

Arkadaşlar birde büyük tılsımlarin her gurubun kende eşsizi vardır.Eşsiz asker basma , tahıl tüketimi gibi... Bunların etkisi diğerlerinden 2 kat daha güçlüdür.Benim tavsiyem ilk olarak eşsiz olanlar için kazırlık yapmanız.mesala az tahıl yüketen eşsiz tılsım koydeki askerinizin tahıl tüketimini yariya düşürmektedir.
 Başka merak edilen konu olursa buradan veya PM ile sorabilirsiniz. Herkeze bol eglenceli oyunlar.

Travian Forum'dan Alıntıdır

Paylaşmak Güzeldir


 

 • SMF 2.0.10 | SMF © 2015, Simple Machines
 • Theme by SMFTricks

 • ÜYELER İÇİN YASAL UYARI
  Bu sitede paylaşılan tüm materyaller tanıtım amaçlıdır. İzlediğiniz veya indirdiğiniz tüm dosyalar sitemiz üzerinde ya da sunucumuzda barınmamakla birlikte yasalar çerçevesince 24 saat içinde indirmiş olduğunuz dosyaları sisteminizden silmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde doğabilecek sorunlardan sitemizin sorumlu tutulamayacağını bilmeniz gerekir. Bununla beraber, bahsi geçen materyallerin lütfen lisanslarını veya orjinallerini satın alınız ve eser sahibine destek olunuz. Forum alanlarını kullanırken; üçüncü şahısların kişilik ve gizlilik haklarını ihlal edici iletiler yazmak, pornografik görüntüler paylaşmak, hak sahibinden izin almadan mp3, film, dizi, video, yazılım gibi eserleri doğrudan paylaşmak, ayrıca ilgili lisans sahibi olmayan sitelere erişim için link paylaşmak hukuka ve yasalara aykırıdır. Bununla beraber bahsi geçen materyallerin hiçbiri sitemizin sunucusunda barınmamaktadır.

  HAK SAHİPLERİNE ve YASAL MAKAMLARA
  Ortak Paylaş, yasalar ile birlikte telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş vede bunu üyelik sözleşmesinde açıkca beyan etmiş bir sitedir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada belirtildiği üzere yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. Bu yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri tek tek kontrol etme yükümlülüğü, zorunluluğu yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkın kapsamına giren eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, abuse@ortakpaylas.com email adresinden bizlere ulaşabilirler (Telif hakkı belgesi ile beraber). Gelen talep ve şikâyetler Hukuk Müşavirimiz tarafından incelenecek ve haklı bulunmanız durumundan ihlâl olan içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Tarafımıza gelen e-postalara en geç 72 saat içinde dönüş yapılmaktadır.