0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı

  • *
  • Mesaj Sayısı 12280
  • tr
  • Karma +2380/-17
  • Cinsiyet: Bay
    • OrtakPaylaş Forumları
I Can Football Nasıl Oynanır (Videolu)
Yayınlanma Zamanı
I Can Football Nasıl Oynanır (Videolu)

Top sürme ve düz koşu
Ok tuşlarıyla oyuncunuzu her yöne koşturabilirsiniz.

           Top sürme ve düz koşu
Top sürerken futbolcunuz daha yavaş koşar.

           Top sürme ve düz koşu
Koşarken "Shift" tuşuna basarak depara kalkabilirsiniz. Ancak uzun süren deparlar enerjinizi çabuk tüketir. Enerjiniz bittiğinde tekrar dolması için dinlenmeniz gerekir. Oyunda ayrıca iki tip maç modu olduğunu göreceksiniz. Pro mod ve normal mod. Pro modda deparsız koşarken de enerjiniz az da olsa azalır, depara kalkınca ise hızla azalır.Normal modda ise deparsız koşarken enerjiniz azalmaz, depara kalkınca ise hızla azalır. Maç seçtiğiniz ekranda üzerinde yıldız işareti bulunan maçlar pro mod maçlarıdır.

           Top sürme ve düz koşu
"Q" tuşuna çok kısa basarak (vuruş gücü barında kırmızı bölgeyi geçmeyecek kadar) topu koşuyolunuza atabilir ve tekrar alabilirsiniz. Peşinizdeki futbolcuların size yetişmesini engellemek için iyi bir taktiktir.

           Top çalma
Top rakipteyken "A" tuşu ile topa kayabilirsiniz. Faul yapma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Bu yüzden dikkatli kullanmanızı öneririz. Ayrıca rakibe hangi açıdan müdahale ettiğiniz de faul ihtimalini etkliyecektir. Arkadan müdahalelerin faul olması ve kartla cezalandırılma olasılıkları daha yüksektir. Yandan müdahalelerin faul şansı biraz daha az olmakla birlikte önden müdahale en az faul ihtimaline sahip olandır.

           Top çalma
Top sizde değilken “D” tuşuyla da topa hamle yapabilirsiniz. Faul yapma ihtimaliniz kayarak müdahaleye oranla çok daha düşüktür. Ayrıca rakibe hangi açıdan müdahale ettiğiniz de faul ihtimalini etkliyecektir. Arkadan müdahalelerin faul olması ve kartla cezalandırılma olasılıkları daha yüksektir. Yandan müdahalelerin faul şansı biraz daha az olmakla birlikte önden müdahale en az faul ihtimaline sahip olandır.

           Top çalma
Koşarken "CTRL" tuşuna basılı tuttuğunuzda yakın markaj yapmaya başlarsınız. Yakın markaj yaparken, geçen topun size çarpma ihtimali artacaktır.

           Top çalma
Yakın markaj durumundayken topa hamle yaptığınızda ("A" ya da "D") faul yapma ihtimaliniz önemli ölçüde azalır.

           Pas verme ve orta
"S" tuşu ile takım arkadaşınıza kısa-pas verebilirsiniz. Tüm paslarda ne kadar basılı tutarsanız (vuruş gücü barını ne kadar doldurursanız) o kadar ileride bir takım arkadaşınızı hedef olarak seçip pas atarsınız.

           Pas verme ve orta
"Q" tuşuna basarak takım arkadaşınızın koşuyoluna pas atabilirsiniz.

           Pas verme ve orta
"S" ye basılı tutarken ok tuşları ile pasa yön verebilirsiniz. Aynı prensip “Q” ve “A” tuşları ile pas verirken de geçerlidir. Örneğin sağa koşarken aşağı pas verebilirsiniz.

           Pas verme ve orta
"A" tuşu ile takım arkadaşınıza havadan orta yapabilirsiniz.

           

    Videoları izleyemiyorsanız sisteminize "Flash Player" yükleyiniz. Videoları tam ekranda izliyebilmektesiniz!
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2010, 16:19:45 Gönderen: BA »